...To jest oficjalna strona ZSS w Kępnie...   
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
w KĘPNIE
ul. SZKOLNA 6             63-600 KĘPNO
sekretariat@zss.kepno.pl
" SPECJALNE MIEJSCE DLA CIEBIE"

AKCJA LETNIA 2011

   W dniach 8-17 sierpnia w ramach Harcerskiej Akcji Letniej odbył się szósty już obóz harcerski „Nieprzetartego Szlaku”. Dzięki staraniom komendanta Hufca ZHP w Kępnie Wiktora Gruszki, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kępnie mogli wypoczywać na terenie stanicy WATRA w Kobylej Górze. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności harcerskie – przygotowywali namioty do zakwaterowania, zabezpieczali je przed kaprysami pogody, uczestniczyli w grach terenowych, ogniskach i dyskotekach. Dzięki słonecznej i ciepłej pogodzie mogli skorzystać z kąpieliska oraz zapoznać się z tajnikami wędkowania. Wszyscy wzięli udział w Obozowej Olimpiadzie Sportowej a nowicjusze zostali pasowani na „obozowicza” po przejściu tradycyjnego „chrztu”. Wieczory uatrakcyjniały nie tylko ogniska ze wspólnymi śpiewami i pląsami, ale też zajęcia entomologiczne – obserwacja motyli nocnych przy specjalnym ekranie i lampie.
            W ramach wypoczynku obozowego organizowana jest jednodniowa wycieczka. Tym razem harcerze oraz uczestnicy zaprzyjaźnionego  obozu wraz z opiekunami udali się do Krasiejowa do Jura Parku.
            Program obozu realizowany był dzięki pracy i zaangażowaniu instruktorów pwd Sławomira Gieraka i pwd Sylwii Bierwagen – Gierak oraz zaprzyjaźnionej druhny Anity Lemanik – nauczycieli ZSS w Kępnie, którzy pracowali w ramach wolontariatu.
Opiekunem i strażnikiem obozowiska był berneński pies pasterski Ciapa, który strzegł terenu przed lisami i innymi dzikimi zwierzętami.

powrót...