...To jest oficjalna strona ZSS w Kępnie...   
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
w KĘPNIE
ul. SZKOLNA 6             63-600 KĘPNO
sekretariat@zss.kepno.pl
" SPECJALNE MIEJSCE DLA CIEBIE"

Europejski Tydzień Autyzmu 1-8 grudnia

w Zespole Szkół Specjalnych w Kępnie

Cała Europa  po raz kolejny między 1 a 8 grudnia obchodzi Europejski Tydzień Autyzmu. Zespół Szkół Specjalnych w Kępnie drugi raz włączył się w tę akcję. W szkole uczy się 9 – ciu uczniów z autyzmem  na różnych poziomach edukacyjnych.  Każdy dzień pracy przynosi nowe doświadczenia, uczy cierpliwości, pokory wobec ciężkich deficytów związanych z autyzmem. Jednocześnie uzyskane efekty napawają optymizmem , a uśmiech dzieci  świadczy o ich dobrym samopoczuciu i przywiązaniu do szkoły.
W tym szczególnym grudniowym czasie oczy całej społeczności szkolnej zwrócone były na twórczość uczniów z autyzmem.  Na korytarzu można było zobaczyć wystawę prac oraz zdjęcia uczniów w czasie zajęć lekcyjnych.  W ramach Tygodnia Autyzmu dyrektor oraz dwóch  nauczycieli uczestniczyli w  warsztatach prowadzonych przez specjalistów z zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej  we Wrocławiu, do której uczęszcza aż 56 uczniów z autyzmem.

 Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Autyzmu  w dniu 7 grudnia  w ZSS w Kępnie odbyło się spotkanie  rodziców , w czasie którego oglądano  prezentację multimedialną  pokazującą rzeczywistą pracę uczniów, ich zachowanie,  trudności, sukcesy i radości.  Na koniec spotkania wszystkie mamy otrzymały upominek w postaci portretu swojego dziecka w czasie zajęć szkolnych. Miła atmosfera, wymiana doświadczeń między rodzicami i pedagogami to już tradycja Europejskiego Tygodnia Autyzmu  w Szkole Specjalnej w Kępnie.

 

 

powrót...