...To jest oficjalna strona ZSS w Kępnie...

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
w KĘPNIE
ul. SZKOLNA 6             63-600 KĘPNO
sekretariat@zss.kepno.pl
" SPECJALNE MIEJSCE DLA CIEBIE"


Nasza szkoła również będzie RADOSNA !!!

        Zespół Szkół Specjalnych w Kępnie wraz z organem prowadzącym szkołę, Powiatem Kępińskim wystąpił z wnioskiem do Wojewody Wielkopolskiego na zakup pomocy do miejsca zabaw w szkole w ramach realizowanego programu rządowego „ Radosna Szkoła ”.
        Wniosek został pozytywnie zaopiniowany i ZSS w Kępnie otrzyma wnioskowaną kwotę na zakup pomocy do integracji zmysłowej i stymulacji wielozmysłowej a zarazem do odpoczynku .

       Sale, w których obecnie realizowane są zajęcia z nauczania zintegrowanego posiadają miejsca do nauki, zorganizowane są kąciki tematyczne służące do nauki przez zabawę, manipulację, konstrukcję. Wydzielone jest miejsce do odpoczynku i wyciszenia, klasy posiadają dywaniki, miękkie fotele.

Zakupione pomoce pozwolą nam uzupełnić salę w specjalistyczny sprzęt, gdzie dzieci będą mogły zaspokoić swoją naturalną potrzebę ruchu. Z doświadczenia wiemy, jak bardzo potrzebna jest realizacja tych potrzeb, bowiem przez ruch poznajemy świat. Uczniowie naszej szkoły mają ograniczoną swobodę ruchu ze względu na dysfunkcje jakie posiadają, są i tacy, którzy w ogóle się nie poruszają. To dla nich taka sala zabaw w pełni wyposażona stanowić będzie szansę na zdobycie doświadczeń, wrażeń, jakich jeszcze nie przeżyli.
powrót
strona główna