...To jest oficjalna strona ZSS w Kępnie...

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
w KĘPNIE
ul. SZKOLNA 6             63-600 KĘPNO
sekretariat@zss.kepno.pl
" SPECJALNE MIEJSCE DLA CIEBIE"

Poznaj bezpieczny Internet – ogłoszony przez stronę www.sieci@ki.pl

Projekt "Sieciaki.pl"

Coraz większa liczba dzieci zaczyna coraz wcześniej korzystać z Internetu i robi to coraz dłużej - Internet stał się nieodłącznym elementem zabawy, nauki           i pracy. Dlatego też  nasza szkoła włączyła się w projekt "Sieciaki.pl".

Nauczyciel Alicja Zimoch w dniach 01.02 - 31.03.2010r. przeprowadziła zajęcia z klasą I-III oraz V-VI w ramach projektu ogłoszonego przez w/w portal pt: Sieciaki.pl to projekt edukacyjny . Podstawowym elementem projektu jest serwis internetowy www.sieciaki.pl poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci.

W ramach projektu zostały zorganizowane spotkania z dziećmi, zajęcia edukacyjne, przedstawione zostały filmy, piosenki i materiały multimedialne. Uczniom przypadł do gustu teledysk: teledysk Hasło Uczniowie w formie gier, zabaw i konkursów  mieli możliwość poznać podstawowe zagrożenia oraz zasady bezpieczeństwa. Na stronach www.sieciaki.przedszkolaki.pl oraz  siecia@ki.pl  mogą znaleźć  atrakcyjną aplikację, dzięki której będą mieli możliwość udziału w konkursach i zabawach. pobierając aplikacje mogą zainstalować na pulpicie swojego komputera Sieciaka . W projekt włączyli się również rodzice, podpisując  umowę - pomiędzy dzieckiem a rodzicami dotyczącą zasad korzystania z Internetu. Zawarcie umowy i umieszczenie jej w widocznym miejscu obok komputera będzie przypominać dziecku o sposobach unikania  i radzenia sobie z zagrożeniami w Sieci. 
Otrzymali również  10 porad dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu, oto one: 10 porad dla rodziców( do pobrania)

Na głównym korytarzy został wywieszony plakat, który informował uczniów gdzie mogą szukać pomocy  w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa w Sieci.

Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim:

• edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie

• edukację w zakresie posługiwania się Internetem

• promocję bezpiecznych zastosowań sieci

• certyfikowanie i promocję bezpiecznych stron i serwisów internetowych

 Do pobrania :  umowę z dzieckiem o korzystanie z Internetu , teledysk Hasło

 galeria
 strona główna

galeria zdjęć