...To jest oficjalna strona ZSS w Kępnie...   
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
w KĘPNIE
ul. SZKOLNA 6             63-600 KĘPNO
sekretariat@zss.kepno.pl
" SPECJALNE MIEJSCE DLA CIEBIE"

Z UŚMIECHEM DO ŚWIATA

 W roku szkolnym 2011/2012 realizowany był w szkole projekt  „Z uśmiechem do świata” w ramach programu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży przy Fundacji Banku Zachodniego WBK. Odbiorcami zadania byli uczniowie dwóch klas gimnazjalnych przy Zespole Szkół.

Głównym celem projektu było wykształcenie umiejętności rozładowania napięć emocjonalnych i stresu oraz szeroko rozumiana edukacja emocjonalna. Uczniowie podczas zajęć pracowali nad budowaniem własnej wartości, kształtowaniem poczucia sukcesu i satysfakcji z siebie i pracy. Podczas zajęć uczniowie rozwijali poczucie humoru, kształtowali dystans do siebie. Zajęcia  z zakresu terapii śmiechem były prowadzone metodą warsztatową, cyklicznie  w dwóch grupach. W czasie spotkań młodzież chętnie uczestniczyła w grach  i zabawach, scenkach pantomimicznych, które pobudzały do współdziałania i zdrowej rywalizacji. Wykorzystane były także pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu ( karaoke, mata taneczna, twister ).

Kolejnym krokiem przy realizacji projektu było zorganizowanie zabawy karnawałowej dla całej społeczności szkolnej. Jedną z atrakcji była wizyta specjalnego gościa – klauna, który udzielił lekcji sztuki tworzenia zwierząt  z baloników oraz zapoznał uczniów z technikami malowania twarzy. Podczas zabawy uczniowie brali udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.                

  W marcu dla uczestników warsztatów został zorganizowany wyjazd do kina na bajkę „Piękna i bestia”. Po powrocie na uczniów czekała smaczna niespodzianka – smakowita pizza. Niewątpliwą atrakcją był udział  w profesjonalnej sesji zdjęciowej w studio fotograficznym. Efektem tej pracy było wydanie mini książeczki promującej projekt, w której młodzież pozowała do zdjęć przedstawiając swoje ulubione zajęcia i hobby. Następną niespodzianką dla całej szkoły była możliwość uczestnictwa w spektaklu teatralnym  „Kije Samobije” zaprezentowanym przez aktorów z Kalisza. W ramach podsumowania projektu odbyło się spotkanie uczestników warsztatów  z rodzicami i organizatorami. Młodzież wraz z rodzicami przy słodkim poczęstunku obejrzała prezentacje zdjęć z przebiegu projektu, uczestniczyła także w ulubionych zabawach z programu. Na zakończenie uczestniczyli otrzymali zasłużone nagrody – niespodzianki.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za wyrozumiałość w czasie trwania projektu oraz Radzie Rodziców za okazane serce i wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. galeria...

 Realizujące projekt:
Katarzyna Rachel
Justyna Klimecka


powrót...