...To jest oficjalna strona ZSS w Kępnie...

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
w Słupi pod Kępnem
ul. Katowicka 8             63-648 Słupia pod Kępnem
sekretariat@zss.kepno.pl
" SPECJALNE MIEJSCE DLA CIEBIE"

ROK SZKOLNY 2011/2012

Bezpieczny Internet zawsze kool !
02.02.2012 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim odbył się II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY PROMUJĄCY BEZPIECZNY INTERNET . Zespół Szkół Specjalnych w Kępnie  reprezentowały uczennice I klasy Gimnazjum Jessica Matusiewicz i Jagoda Kaletka  . W wyniku bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji Jessica Matusiewicz zajęła  1 miejsce  a Jagoda Kaletka została nagrodzona wyróżnieniem. Uczennice przygotował Leszek Żołędziewski.
galeria...


ROK SZKOLNY 2010/2011

Uczniowie  nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

1 czerwca 2010r.  w Biurze Wystaw Artystycznych otwarta została pokonkursowa wystawa "Świat dziecka". Konkurs obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. 
          Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kępnie z kl. I-III mieli możliwość  wyrażenia swojej wizji świata poprzez udział w w/w konkursie pt.  "ŚWIAT DZIECKA ". Spośród 941 nadesłanych z całej Polski prac na 25 Konkurs Plastyczny „ŚWIAT DZIECKA” nagrodę otrzymał Artur Berski – 10 lat oraz Oliwia Władkowska – 9 lat. W dniu 1 czerwca laureaci wraz z opiekunem odebrali nagrody w Biurze Wystaw Artystycznych w Kaliszu. Po  wystawie pokonkursowej wydawany jest barwny katalog, zawierający reprodukcje nagrodzonych prac i spis wszystkich wyróżnionych autorów. Prace te są eksponowane w galerii BWA do 5 czerwca br.   Każdy z uczniów ma jakieś marzenia dotyczące miejsca, w którym żyje. Wiele z nich się spełnia, a na ich miejsce pojawiają się nowe, bardziej ambitne.  Biorąc udział w konkursie  chcieliśmy stworzyć uczniom możliwość wyrażenia swojej wizji nowego świata, ale nie tylko. My jako dorośli trochę boimy się tego, co namalują nasi podopieczni- zabiegani często zapominamy o rozmowach z dziećmi na ważne dla nich tematy. Każdy z uczestników konkursu mógł wykonać jedną  pracę dowolną techniką.  Rysunek dziecka to świetna okazja do tego, by spojrzeć na świat jego oczami. Jeśli przyjrzymy się bardziej uważnie dziełu naszego ucznia to spod barw, postaci i- wydawać by się mogło- przypadkowych kształtów wyłoni się to, na co zwykle nie zwracamy uwagi, nad czym się nie zastanawiamy, co czasem wydaje się być zawoalowane. Radości, problemy, ba- nawet charakter dziecka, jego sposób myślenia, obraz siebie, rodziny i otaczającej   rzeczywistości- kredką i kreską dziecko opowiada nam to, co wie i czuje, a czego nie potrafi jeszcze wyrazić. 

Udział w tego typu konkursach jest również formą arteterapii jaka m.in. prowadzona jest w naszej placówce.
strona główna

Marcowe sukcesy w Zespole Szkół

Z nadejściem wiosny uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kępnie rozpoczęli wyjazdy na liczne konkursy i festiwale. 

Dużym sukcesem zakończył się udział w  V Konkursie Matematycznym, który odbył się 11.03.2010r w Zespole Szkół Specjalnych w Kaliszu .Grupa w składzie:  Martyna Stróżyk, Sandra Grochala, Agnieszka Gawlik, Mateusz Zmuda, pod opieką mgr Bożeny Pajkert zajęła I miejsce z największą ilością punktów. W konkursie uczestniczyło 8 szkół z okręgu kaliskiego. Jak podkreślają nauczyciele matematyki Bożena Pajkert i Ryszard Sinecki , którzy przygotowywali uczniów do konkursu, sukcesy te podnoszą wiarę we własne możliwości  uczniów oraz ukazują matematykę jako przedmiot , który nie musi być obcy i trudny.

17 marca 2010 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IX Festiwal Teatralny  „Maska”. Zespół teatralny „Bez kurtyny” w składzie: Martyna Stróżyk, Karolina Piszczałka, Klaudia Stróżyk, Sandra Grochala, Jesicca Matusiewicz, Daniel Nowak, Robert Wodnik  działający przy Zespole Szkół  zdobył na tym festiwalu, już po raz trzeci, I miejsce. Grupa, prowadzona przez panie Katarzynę Rachel i Sylwię Bierwagen-Gierak zaprezentowała inscenizację do muzyki Michaela Jacksona pt. „Kto się boi duchów ?”. Etiuda utrzymana była w konwencji komediowej, dzięki czemu nie tylko widzowie, ale też aktorzy mieli okazję do świetnej zabawy. 

strona główna