...To jest oficjalna strona ZSS w Kępnie...   
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
w KĘPNIE
ul. SZKOLNA 6             63-600 KĘPNO
sekretariat@zss.kepno.pl
" SPECJALNE MIEJSCE DLA CIEBIE"

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zespole Szkół Specjalnych w Kępnie
Pluszowy miś jest jednym z najmilszych wspomnień z dzieciństwa. Wystarczyło się do niego przytulić, by poczuć miękką, puchatą przyjemność. Dzięki niemu żadne sny nie były straszne, a my spaliśmy w najlepsze, trzymając go za ucho lub łapkę.
 Czy wiecie skąd się wziął?

W 2002 r. w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia
Miś, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek wszystkich dzieci. 25 listopada 2011 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia
 Celem całego przedsięwzięcia było: zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów; bohaterów bajek dla dzieci, ukazanie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przeczytali dzieciom bajki, które miały za zadanie nauczyć uczniów pozytywnych zachowań, pomóc w rozwiązaniu trudności, zachęcać do mówienia o problemach, poszukiwać skutecznych rozwiązań.
Uczniowie przynieśli do szkoły swoje pluszowe przytulanki, które były miłymi gośćmi, stwarzały sympatyczny nastrój i bardzo przyjazną atmosferę. Później była parada misiów w świetlicy szkolnej. O wspaniałej zabawie świadczą pamiątkowe fotografie. Do akcji włączyli się:
Straż Miejska,
 Straż Pożarna,
 Policja,
 Bank Żywności,
 Pielęgniarka szkolna,
 Gabinet stomatologiczny.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Pawła Maciejewskiego, który obdarował naszych uczniów sporą ilością przytulanek.
Po zakończonej imprezie w szkole, uczniowie wraz z opiekunami udali się do miejscowego szpitala na oddział dziecięcy, aby obdarować przebywające tam dzieci sympatycznymi pluszakami.


mgr Ewelina Karwacka
                                                         mgr Bernadeta Nowak


            

                 


powrót...