...To jest oficjalna strona ZSS w Kępnie...   

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
w KĘPNIE
ul. SZKOLNA 6             63-600 KĘPNO
sekretariat@zss.kepno.pl
" SPECJALNE MIEJSCE DLA CIEBIE"

Drużyna  "SŁONECZNI" ZHP "NS" reprezentowała ZSS na Zlocie Drużyn

" Nieprzetartego Szlaku"

   W dniach 24 -26 maja 2010 roku reprezentacja drużyny „Słoneczni” ZHP „NS”, działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Kępnie, wzięła udział w XXXII Zlocie Drużyn „Nieprzetartego Szlaku” regionu kaliskiego. Tegoroczny Zlot zorganizowany został przez drużynę działającą przy ZSS w Pleszewie. Udział w nim wzięli harcerze z 10 drużyn działających w placówkach kształcenia specjalnego oraz zakładach szkolno – wychowawczych z Borzęciczek, Cerekwicy, Kalisza, Kępna, Konarzewa, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa i Pleszewa. 
                 Jak co roku gospodarze zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Harcerze brali udział w Festiwalu Piosenki Harcerskiej, w którym zajęli II miejsce oraz wyróżnienie specjalne dla Patryka Mizery za brawurowe wykonanie piosenki z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”.  Kolejnym sukcesem „Słonecznych” było zdobycie I miejsca w biegu patrolowym, w którym harcerze wykazali się wiedzą z zakresu  przyrodoznawstwa, terenoznawstwa, udzielania pierwszej pomocy (samarytanki) i innych technik harcerskich. Tradycyjnie odbyło się harcerskie ognisko, na którym spotkali się z harcerzami dyrektorzy placówek, przedstawiciele władz samorządowych oraz władz harcerskich. 
                Harcerze wzięli udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowanych corocznie przez ZSS , DPS    
i władze samorządowe w Pleszewie. W ramach tej imprezy, obok wielu atrakcji, uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia wokalne, teatralne, plastyczne.

Niestety  pogoda na tegorocznym Zlocie była kapryśna i nie pozwoliła na nocowanie pod namiotami, ale harcerzy przygarnęła pod swój dach gościnna dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych. Nocleg w szkole, mimo tęsknoty za namiotami, był też atrakcją. Za podsumowanie niech wystarczą słowa jednego z uczestników:

 „Otrzymałem dużo radości”.